قوانین استفاده

لینک‌زن یک سیستم بازنشر محتوای وبلاگ‌های دیگر است. با ثبت وبلاگ در لینک‌زن، این امکان به لینک‌زن داده می‌شود تا به آن وبلاگ وارد شده و کلیه مطالب عمومی آن را به لینک‌زن منتقل نماید.

استفاده از سیستم لینک‌زن برای عموم کاملا آزاد است، ولی تمام کاربرانی که در لینک‌زن عضو می‌شوند، باید از قوانین لینک‌زن پیروی نمایند. در صورتی که هرکدام از کاربران، از قوانین مندرج در این سند تخطی نمایند، مدیران این سیستم می‌توانند بدون اخطار قبلی، حساب کاربر خاطی را به حالت تعلیق درآورده و یا آن را به کلی مسدود نمایند.

 

شرح قوانین لینک‌زن:

یک. وبگاه لینک‌زن برای کاربران پارسی‌زبان در نظر گرفته است و برای کشورهای با مردمی پارسی‌زبان مثل ایران، تاجیکستان و افغانستان فعالیت می‌کند. بدیهی است وبلاگ‌هایی که به زبان‌های دیگر دنیا نگارش شده‌اند، تایید نخواهند شد.

دو. مطالب غیرمربط مانند پـورنـوگرافی، تبلیغاتی، تجاری، رای‌گیری و مطالب با جهت‌گیری‌های خاص، مخالف قوانین سایت لینک‌زن می‌باشند. لطفا در صورتی که شما در وبلاگ خود هر کدام از این مطالب را منتشر می‌کنید، وبلاگ خود را در سایت لینک‌زن ثبت نکنید. وبلاگ‌هایی که شامل این مطالب باشند و در سیستم ثبت شوند، مسدود خواهند شد.

سه. ارسال هرزنامه در لینک‌زن، از طریق ایجاد وبلاگ‌های جعلی و غیر مربتط ممنوع است. در صورتی که هرگونه فعالیت غیر انسانی (فعالیت‌هایی که توسط روبات‌های مخصوص انجام می‌پذیرند) و مرتبط با هرزنامه‌ها در لینک‌زن مشاهده شود، کاربر مورد نظر مسدود و وبلاگ ایشان از لینک‌زن حذف خواهد شد.

چهار. توهین به اشخاص حقیقی یا حقوقی، توهین به دسته‌ها و گروه‌ها، طرفداری از یک حزب خاص و ایجاد کمپین، توهین به نژاد یا دسته‌ای خاص از انسان‌ها، توهین به مقدسات، توهین به مقامات کشورهای جهان، به هر نحو و در هر سطحی در لینک‌زن ممنوع است.

پنج. ثبت و حذف مداوم یک لینک، یا هرگونه فعالیت مشابه دیگر برای کسب جایگاهی خاص در میان لینک‌های لینک‌زن، مخالف با قوانین و مرام وبگاه لینک‌زن است. اگر مطلبی از وبلاگ شما که در لینک‌زن ثبت شده است، ارزش خواندن داشته باشد، مطمئن باشید که از دید کاربران پنهان نخواهد بود.

شش. عدم احترام به حق تالیف دیگران، توهین به عقاید کاربران دیگر و یا دیگر انسان‌ها، دروغ‌گویی، تهمت، توهین و نقض حریم شخصی کاربران دیگر، نژادپرستی و یا پخش شایعه در مرام و شأن وبگاه لینک‌زن، کاربران آن و جامعه پارسی ما نیست.

هفت. این قوانین برای احترام به حقوق تمام کاربران و راحتی شما وضع شده‌اند. شما با عضویت در لینک‌زن، قبول کرده‌اید که از تمام این قوانین پیروی کنید و آن‌ها را زیر پا نگذارید.

نکته: قوانین، اطلاعیه‌ها و نکته‌های خاصی که در آینده افزوده می‌شود، در همین بخش برای عموم قابل مشاهده خواهد بود.

پیش‌نهاد وبلاگ