درباره لینک‌زن

مطالب زیادی هر روز در وبلاگستان زنان تولید و نگاشته می‌شود که ارزشمند بوده و گاه به دلایلی دیده نمی‌شوند. مطالبی که در جایی آرشیو نشده و به همین دلیل، قابلیت بازیابی و خوانش چندباره‌ی خود را از دست می‌دهند. این چنین است که بنا گذاشتیم که با تمرکز بر این حوزه، وبگاهی برای برای پوشش این بخش مهم اختصاص دهیم. لینک‌زن، وبگاه بازنشر محتوای وبلاگستان زنان است. این وبگاه آغاز به کار کرده است تا در کنار وبلاگستان زنان، به پوشش محتوای آن بپردازد.

لینک‌زن بر همین مبنا، سعی دارد به دور از جهت‌گیری‌های سیاست‌زده و فضاهای غیر فرهنگی، به موضوعات و دغدغه‌های وبلاگستان که صورت و یا هویتی فرهنگی دارند توجه بیش‌تری نماید. دغدغه‌هایی که توسط زنان به رشته‌ی تحریر در آمده و بی واسطه در فضای عمومی منتشر شده است.

انتخاب پست‌های وبلاگ‌های بانوان امری سلیقه‌ای در وبگاه لینک‌زن است و انتخاب نشدن پستی از یک وبلاگ صرفا نشانه پایین بودن ارزش آن نیست. پست‌های هر وبلاگ با قرار گرفتن یک عکس مناسب (در صورت نداشتن عکس) در لینک‌زن منتشر می‌شود.

در پایان هر مطلب منبع و لینک وبلاگ بازنشر داده شده قرار می‌گیرد. طبق قانون از گذاشتن لینک وبلاگ‌های فیلتر شده در این قسمت معذوریم و در این موراد تنها به نام وبلاگ مورد نظر اکتفا می‌شود.

علاوه بر پست‌های بازنشری، در لینک‌زن می‌توانید هر ماه مصاحبه با وبلاگ‌نویسان زن، یادداشت‌هایی از وبلاگ‌نویسان، گزارش‌‌های متنوع از وبلاگستان زنان و گزارش تصویری از فتوبلاگ زنان را بخوانید و ببینید.

لینک‌زن، یکی از پروژه‌های مرکز فرهنگی پژوهشی زنان می‌باشد. مرکز فرهنگی پژوهشی زنان، مجموعه‌ای مستقل بوده که در قالب سمن(NGO) به فعالیت می‌پردازد و لینک‌زن، یکی از فعالیت‌های این مرکز در فضای مجازی محسوب می‌گردد. برنامه‌های پیش روی مرکز، در قالب فعالیت در فضای حقیقی و مجازی در دست طرح‌ریزی و برنامه‌ریزی می‌باشد.

در پایان لینک‌زن از تمام وبلاگ‌نویسان می‌خواهد که با ثبت وبلاگ یا فتوبلاگشان در قسمت پیش‌نهاد وبلاگ و همچین لینک‌کردن این سایت در وبلاگشان هر چه بیشتر در جهت رونق بخشیدن به وبلاگستان زنان تلاش کنند.

پیش‌نهاد وبلاگ