شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲
بیایید کمی دوستانه بحث وبلاگی کنیم

اما در مورد بازنشر مطالب؛ خیلی دلمان می‌خواهست که در لینک‌زن فضای گفت‌وگو و بحث‌های مفید ایجاد شود و پست‌های موافق و مخالف در کنار هم بازنشر داده شوند. مدتی است لینک‌زن در راستای همین هدف گام برمی دارد و پستهای متنوع را بازنشر می دهد. البته شنیدن نظرات متفاوت درباره یک موضوع کمی صبر و تحمل می‌طلبد و اشکال گرفتن به بازنشر آن مطلب یا برچسب زدن به لینک‌زن، فقط به ایجاد فضای متشنج و بسته شدن درب گفتگو و تعامل می انجامد. ما از خوانندگان دوست داشتنی لینک زن طلب صبر و همدلی و همراهی می کنیم تا در فضایی آرام و به دور از تشنج، بحث‌های وبلاگی مفید در وبلاگستان زنان، رونق بگیرد.

وبگاه لینک‌زن ـ محدثه انسی‌نژاد: این دومین یادداشتی است که بعد از یادداشت افتتاحیه لینک‌زن می‌نویسیم و با شما بعد از مدت‌ها صحبت می‌کنیم. تصمیم داشتیم این یادداشت زودتر نوشته شود اما بگذارید به حساب کمی وقت و از این دست بهانه‌گیری‌ها.

عمر زیادی از لینک‌زن نگذشته و هنوز راه زیادی باقی دارد تا رسیدن به آن ایده آلی که خودمان برایش در نظر گرفته‌ایم. از نظر فنی به خوبی به مشکلات سایت و درخواست‌های شما واقف هستیم و قصد نداریم که رفع آن مشکلات و برآوردن خواسته‌های شما را پشت گوش بیندازیم. تنها منتظر بهتر شدن وضعیت لینک‌زن به لحاظ مالی هستیم تا از نظر فنی تغییراتی در سایت بدهیم و چند بخش جدید به آن اضافه کنیم.

نکته‌ی دیگر اینکه به خوانندگان صبور و همیشگی لینک‌زن بابت از دسترس خارج شدن یک هفته‌ای سایت، یک عذرخواهی بدهکاریم. تحریم‌ها دامن ما را هم گرفت و به همین دلیل به یک باره سایت از دسترس خارج شد. چند روزی است که با انتقال روی دامنه دات آی آر سایت در دسترس قرار گرفته و از این بابت ان شاء‌الله دیگر به مشکلی برنخواهیم خورد.

ff2

اما در مورد بازنشر مطالب؛ خیلی دلمان می‌خواست که در لینک‌زن فضای گفت‌وگو و بحث‌های مفید ایجاد شود و پست‌های موافق و مخالف در کنار هم بازنشر داده شوند. مدتی است لینک‌زن در راستای همین هدف گام برمی‌دارد و پست‌های متنوع را بازنشر می‌دهد. البته شنیدن نظرات متفاوت درباره یک موضوع کمی صبر و تحمل می‌طلبد و اشکال گرفتن به بازنشر آن مطلب یا برچسب زدن به لینک‌زن، فقط به ایجاد فضای متشنج و بسته شدن درب گفتگو و تعامل می‌انجامد. ما از خوانندگان دوست داشتنی لینک‌زن طلب صبر و همدلی و همراهی می‌کنیم تا در فضایی آرام و به دور از تشنج، بحث‌های وبلاگی مفید در وبلاگستان زنان، رونق بگیرد.

متاسفانه در این مدت با نظراتی مواجه شده‌ایم که به دنبال پاک کردن صورت مساله و اصرار بر اینکه «این پست نباید بازنشر داده می‌شد» بوده‌اند. از مخاطبین لینک‌زن توقع داریم، پست‌هایی را که در لینک‌زن می‌خوانند به معنای این ندانند که مورد تائید ما و نظر وبگاه لینک‌زن است. چنین تفکری تنها باعث بسته شدن مسیر درست نقد و ایجاد سوء تفاهم می‌شود.

تمام سعی‌مان این است؛ به شعار لینک‌زن که همان «مجله‌ی آنلاین وبلاگستان زنان ایران» است پایبند باشیم و لینک‌زن صرفا بازتاب دهنده نظرات و پست‌های خاصی نباشد و جایی برای تمام وبلاگ‌نویسان زن باشد. ما در لینک‌زن پست‌های زنان وبلاگ‌نویس را بازنشر می‌دهیم و  قضاوت درباره درستی یا نادرستی، خوبی یا بدی، زشتی یا زیبایی آنها را به مخاطبان فهیم می‌سپاریم.

Share

17 پاسخ به “بیایید کمی دوستانه بحث وبلاگی کنیم”

 1. بانوچه می‌گه:

  با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر لینک زن

 2. الیما می‌گه:

  جا افتادن بعضی اتفاقات نیاز به زمان دارد ….
  فرهنگ نقد کردن و نقد شنیدن هم به نظرم از جمله یِ همان اتفاقات است
  کم کمک یاد می گیریم
  خیلی از چیزهایی را که به آن اشاره کردید
  یاد می گیریم که می شود در چارچوب و حفظ اخلاق حتی در دنیای مجازی موافق و مخالف بود
  یکی از مواردی که این روزها خیلی به من می چسبد خواندن پست های قشنگی است که اتفاقا با جهان بینی و نگاهم حتّی!!! فاصله دارد
  این یعنی آن چیزی که دنبالش بودید از قبل به شما و هدف هایتان نزدیک تر است
  چه خوب که این پست را نوشتید
  که نبودنتان را توضیح دادید
  که علتِ این همه linkzan.com را که نوشتیم و به شما وصل نشدیم را گفتید
  به قولِ خودتان… مهرتان افزون

 3. الهام بانو می‌گه:

  امید که در آینده ای نزدیک به ان ایده الی که مد نظرتان است برسید.
  خیلی خوب بود. مرسی

 4. سیب کال می‌گه:

  خوبه که وسط کامنت های شاکی جوش نمیارید و تو بحث کامنت ها داخل نمی شید و اجازه میدید خواننده ها خودشون به همدیگه پاسخ بدن و به نتیجه برسن :)

 5. زهراخدائی می‌گه:

  چقد خوب کردید که یادداشت گذاشتید :)
  اون مدتی که لینک زن نبود واقعا افسرده شده بودم !!! انشاالله روز به روز شاهد موفقیت لینک زن باشیم :)

 6. می را می‌گه:

  مطمئنم لینک زن در مسیر ِ بهترتر شدن هست و خواهد ماند(یک سبد پر از لبخند)

 7. سنجاقک می‌گه:

  با این حساب از این به بعد وبلاگها پر میشه از انتقاد علیه لینکهایی که در لینک زن گذاشته شده به امید اینکه باز نشر داده شوند!
  با توجه به این مطلب شما هیچ وقت پستی رو که موافق مثلا عمل سزارین باشه در لینکتون قرار نمیدین اما مورد مقابلش رو به وفور میشه پیدا کرد یا مثلا کسی که هر در مورد هر نوع عمل زیبایی مطلبی بنویسه یا..چون بنظر میرسه همفکر اون نوشته نیستین
  حالا که قراره همه ی پستها مورد تایید شما نباشه لطفا اگر امکان داره کمی تنوع!!!
  اکثر پستها در نهایت ختم میشند به کدبانو گری..تقریبا در همه پستها همه چی ارومه ما همه خوشحالیم..یکم یکنواخت شده اند.این هم طبیعی هست که هر شخص یا سایتی که معروف باشه نظرهای مختلف موافق و مخالف زیادی بهمراه خواهد داشت!
  ضمنا اگه پستها گزینه ی میپسندم و نمیپسندم داشت باشند هم خیلی عالی میشه!

  • لینک‌زن می‌گه:

   سلام
   این مواردی که ذکر کردید رو هنوز بهشون برخورد نداشتیم که بازنشر بدیم. اگر شما برخورد داشتید برای ما لینکش رو بفرستید.

   در بقیه موارد قضاوت رو به خوانندگانمون می‌سپاریم.

 8. مرضیه می‌گه:

  من با نظر خانوم سنجاقک موافق نیستم. لینک‌زن مدت‌هاست که اون رویه قبلیشو تغییر داده و فقط جایی برای مطالبی درباره زنانگی نیست.
  من توی لینک زن مطالبی درباره مزاحمت، مشکلات اجتماعی، مرگ و تجاوز خوندم. به نظرم نمیاد خیلی هم این طور باشه که همه چیز آروم باشه.

 9. حمیده می‌گه:

  خوبه
  اگر همین طور باشه که شما می گید خوب میشه
  اما نیست
  لینک زن بازنشر مطالبیه که ربط کاملا مستقیمی به واژه های زنانه داره. نه احاساسات زنانه. انگار فیلتری هست که با برخورد با واژه هایی مثل “زن”، “مادر” و مشتقاتش پست رو انتخاب می کنه. البته واژه ی “لینک زن” هم مورد حساسیت هست! کافیه کسی چیزی بنویسه، حتی خیلی خیلی ضغیف، اما شامل این کالمات باشه، می تونه مطمئن باشه که به زودی منتشر میشه…
  انتخاب پست ها رو نمی پسندم. نمیدونم چقدر قضاوتم درسته اما تجربه اینو بهم رسونده. و امیدوارم باخوصله تر و حرفه ای تر انتخاب شیم. لینک زن اعتبار ماست. وقتی اعتبار یه زن وبلاگنویس بشه یکی از هزاران پست ضعیفش و نه یکی از انگشت شمار مطالب قوی و خوبش، راضی کننده نیست و اعتماد نسبت به تبحر لینک زن رو کمرنگ می کنه.

 10. دخترِ بهار می‌گه:

  لینک زنِ عزیز
  اینکه شما و مجموعه تان ویژگیِ خیلی خوبِ انتقاد پذیری رو دارا هستین خیلی عالیه . و اینکه تو این مسیری که درش هستین دلسرد نمیشین و امیدوار ادامه می دین خیلی قابلِ تحسینه .

  خوبه که در جهتِ سر و سامان دادن به انتقاداتی که بلاگر ها بهتون داشتن حرکت می کنین . امیدوارم به زودیِ زود شاهدِ تغییراتِ مثبت باشیم .
  واینکه
  کاش به جایِ تند رفتن و قضاوت کردن خیلی صمیمانه تر با هم حرف می زدیم . حتی حتی اگر طرفِ مقابلمان پر از اشکال و ایراد باشد . هیچ کس هیچ کس و مجبور نکرده که وقت بزاره و مطالبش و بخونه . مخصوصا اینجایی که اسمش دنیایِ مجازی هست و نا خودآگاه خیلی از تعارفات و معذورات کنار گذاشته میشه .
  امید وارم
  که لینک زن به زودی جایگاهِ عالیِ خودش و پیدا کنه و اکثریتِ مخاطبانشان و راضی کنه :)

 11. سلام بر دوستان لینک زن دوست داشتنی

  بعنوان یک خبرنگار که یک دهه است بین سطوح مختلف جامعه دارم دست و پا می زنم بهتون آفرین و احسن می گم بخاطر این کار ارزنده . چون این یکی از نیازهای اساسی جامعه ما هست. به نظر میاد جامعه ما در نقد سازنده زیر خط فقر قرار داره! از خانواده ها بگیر که تا دو کلمه حرف می زنند کار به دعوا می کشه! تا مدیران و مسئولان و…خلاصه اینکه باید جایی باشه تا تمرین نقد شدن و نقد پذیری کنیم . صد در صد باید در این میون احترام فی مابین رعایت بشه و از نظرات مخالف نترسیم چون اونها هستن که بهمون یاد می دن و افق جدید باز می کنند. شاد باشید و امیدوار…

 12. زنده باد لینک زن…
  ادامه بدید.من مطمئنم که شما موفق می شید چون هدفتون بزرگ و متعالیه.
  پاینده باشید.

 13. نفیسه رضائى می‌گه:

  براى لینک زن عزیز آرزوى موفقیت دارم و تشکر از زحمات لىنک زن

 14. زهراسادات می‌گه:

  سلام..چه قدر خوب و عالی…
  خیلی خوب حتی…

 15. زندگی می‌گه:

  سلام
  زمان کوتاهیست با لینک زن آشنا شده ام
  به نظرم فضای خوبی جهت آشنایی با
  عقاید نسل جوان دارد.
  چگونه می توانم مطلبی برای شما بفرستم؟

پاسخ دهید

پیش‌نهاد وبلاگ