سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳
کودکِ هنوز و همیشه

او کودکانه زندگی می‌کند و فکر کن، در تعاملِ با این جهانِ دچارِ تکرار و عادت، چه اندازه رنج می‌برد، درد می‌کشد…

kids-kerala-india-smile-child

بچّه‌های کوچک را دیده‌اید که در مواجهه با جهانِ پیرامون‌شان، چقدر شگفت‌زده و کنجکاوند؟ دیده‌اید چقدر به اتّفاقاتِ ساده‌ای که در اطراف‌شان می‌افتد، با تعجّب نگاه می‌کنند و از آن لذّت می‌برند و یا به آن می‌خندند؟ دیده‎اید با یک اخمِ کوچکِ آدمِ روبه‌رو، هر کسی که می‌خواهد باشد؛ مادرِ جان تا آدمِ غریبه، بغض می‌کنند و اشک در چشم‌های معصوم‌شان حلقه می‌زند و یا با یک لبخندِ ساده دل می‌دهند و اعتماد می‌کنند و همراه می‌شوند؟ دیده‌اید هیچ‌وقت آغوش و مِهرِ نزدیکان، بازی و شادی با دوستان برایشان تکراری نمی‌شود؟ دیده‌اید وقتی قهر می‌کنند یا دچارِ قهر می‌شوند، زود آشتی می‌کنند و زود می‌بخشند؟ بچّه‌ها به زیبایی، به خوبی‌ها و به زشتی، بدی و بداخلاقی‌ها عادت نکرده‌اند. آن طفلک‌های معصوم‌، تازه از پیشِ خدا آمده‌اند، هنوز رنگ و بوی خدا دارند!

حالا یک آدم‌بزرگ را تصوّر کنید که همۀ ویژگی‌های بالا را داشته باشد! یک نفر که سال‌ها از هبوطش گذشته و هنوز کودک است! همان‌قدر لطیف، همان‌قدر پاک، همان‌قدر زیبا و خواستنی!

او کودکانه زندگی می‌کند و فکر کن، در تعاملِ با این جهانِ دچارِ تکرار و عادت، چه اندازه رنج می‌برد، درد می‌کشد…

Share
منبع: آب‌گینه
برچسب‌ها: ،

2 پاسخ به “کودکِ هنوز و همیشه”

  1. فاطیما می‌گه:

    خیلی باید براش سخت و دردناک باشه برخورد با آدم هایی که فکر میکنن باید کودکی رو از درون خفه کنن واجازه ی نشون دادن اون چهره از آن زمان هاشون رو ندن …

  2. خیلی درد میکشه، خیلی …

پاسخ دهید

پیش‌نهاد وبلاگ